Yazılar
 
Prof. Dr. Kenan DAĞCI
kdagci@gmail.com

Uluslararası Çatışma Çözümleri Yaklaşımları: Müzakere ve Arabuluculuk

Türkiye’ye komsu ülkeler ile yakın bölgesinde ciddi çatışmalar yaşanmakta ve bu çatışmalardan bir kısmi Türkiye’nin çıkarlarını doğrudan etkilemektedir. Son yıllarda Türkiye’nin bölgesindeki çatışmalarda aktif rol alması çatışma çözümlerinde kullanılan yöntemler üzerinde daha fazla çalışma yapmayı zorunlu kılmaktadır. Bu çalışmada, Müzakere ve Arabuluculuk teknikleri karşılaştırmalı olarak analiz edilerek “Müzakere ve Arabuluculuk” tekniklerinin hangi şartlar altında ne kadar etkili olabileceği konusu incelenmektedir.
Doç.Dr. Kenan DAĞCI ve Doç.Dr. M. Efe ÇAMAN'ın birlikte kaleme aldığı makalenin tamamını okumak için tıklayınız...
22.11.2012 22:39
Yazarın Diğer Yazıları
Bu site içeriğinin telif hakları Uluslararası Çatışma Çözümleri Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne ait olup 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca kaynak gösterilerek kısmen yapılacak alıntılar dışında önceden izin alınmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz. Bu sitede yer alan CICR'nin kurumsal bilgileri ile CICR Akademik Personeli'nin çalışmaları dışındaki diğer görüş ve değerlendirmeler, yalnızca yazarının düşüncelerini yansıtmaktadır; CICR'nin kurumsal görüşünü temsil etmemektedir.
MARKA
© 2017 - Uluslararası Çatışma Çözümleri Araştırma ve Uygulama Merkezi
Bu web sitesi T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteklediği “MARKA/11-01/TD01-030” 2011 yılı Teknik Destek Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk YALOVA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÇATIŞMA ÇÖZÜMLERİ UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ 'ne aittir ve T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.